Olejki eteryczne w walce z cellulitem wykorzystywane są od stuleci. Już starożytni Egipcjanie wykorzystywali moc wyciągów roślinnych dla poprawy stanu skóry.
Wdychanie woni olejków nie jest może bardzo inwazyjną metodą zwalczania cellulitu. Ten rodzaj aromaterapii należy potraktować jako miłe uzupełnienie walki z cellulitem.
W sezonie zimowym polecam powieszenie na kaloryferach specjalnych kamionkowych pojemników, które uzupełniamy wodą z dodatkiem wybranego olejku eterycznego. W innych porach roku, gdy kaloryfery już nie grzeją lepiej używać przeznaczanych do aromaterapii kominków zapachowych.
Olejki przeciwzapalne, które doskonale działają na skórę nawet w formie jedynie zapachowej to olejek grejpfrutowy, oraz olejek z bazylii. Olejek bazyliowy ma działanie przeciwzapalne, zaś wyciąg z grejpfruta drenujące.
Kąpiel z dodatkiem olejków to kolejny krok ku gładkiej skórze. Do kąpieli polecam olejek grejpfrutowy, cedrowy lub cyprysowy. Można je stosować oddzielnie lub po kilka kropli (koło 10) każdego z nich. Olejek grejpfrutowy oczyszcza skórę z toksyn, oleje cyprysowy pomaga w walce z zastojami i efektem ciężkich nóg, olejek zaś cedrowy pomaga spalać zbędny tłuszcz poprzez stymulację krążenia.
Największe terapeutyczne działanie ma olejek eteryczny użyty do masażu. Wtedy ma szansę wchłonąć się maksymalnie i pobudzić skórę do regeneracji. Przypomnę tylko, by nigdy nie używać olejków bezpośrednio na skórę. Grozi to podrażnieniem, szczególnie, gdy mamy wrażliwe ciało.
Olejki eteryczne dodajemy do innych olejów i takim środkiem wykonujemy masaż miejsc dotkniętych cellulitem. Polecam jakąś oliwkę dla dzieci, typu Hipp, czy Ziaja lub czysty olejek migdałowy, do którego dodajemy dane olejki eteryczne. Znów polecam tutaj olejek cedrowy, grejpfrutowy lub cytrynowy.
Jakie są proporcje takiej mieszanki, by jej działanie na skórę było optymalne? Wystarczy około 60 ml oliwki, do której zakraplamy po 10 kropelek każdego z olejków eterycznych. Olejki eteryczne można także dodawać do balsamów i mleczek do ciała i taką miksturą robić masaż antycellulitowy. Proporcje są takie same – czyli około 60 ml balsamu i po 10 kropli danego olejku.
Mieszanka olejków eterycznych nie powinna przekraczać trzech jego rodzajów. Polecam olejki: cedrowy, szałwiowy i eukaliptusowy. Olejek z szałwii działa bardzo drenująco, zaś eukaliptusowy oprócz tego, ze ma właściwości przeciwzapalne, łagodzi też skórę. Masaż najlepiej wykonywać wieczorem, po kąpieli. Warto też ciepłą kąpiel zakończyć zimnym prysznicem, co doskonale przygotuje skórę do zabiegu.Rano polecam stosowanie gotowych produktów, z którymi mniej zabawy, jak balsam, czy krem przeciw cellulitowi.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz